Rozgrywka HYBRYDOWA

"Paweł Edmund Strzelecki - podróż w nieznane"

Rozgrywka HYBRYDOWA

CZEGO POTRZEBUJECIE?

Aby rozegrać grę HYBRYDOWĄ potrzebujesz zestaw kart fizycznych gry "Paweł Edmund Strzelecki - podróż w nieznane". Zestaw kart zawiera 42 karty do gry, 2 karty z instrukcją w języku polskim oraz 2 karty z instrukcją w języku angielskim.

Każdy z graczy musi dysponować także telefonem typu smartphone z dostępem do sieci internet.

Rozgrywka HYBRYDOWA

WYMAGANIA ROZGRYWKI

Warunki pozostają identyczne jak dla gry KARCIANEJ. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 6 osób. Gra przeznaczona jest dla dzieci (od 7 roku życia), młodzieży i dorosłych. Aby rozegrać grę bez pośpiechu potrzebujecie minimum 20 minut.

Rozgrywka HYBRYDOWA

CEL GRY

Celem gry jest zebranie jak największej liczby pełnych zestawów kart. Każdemu zestawowi jest przypisany jeden kolor i zawiera w sobie sześć kart ponumerowanych o 1 do 6. W grze HYBRYDOWEJ możesz kolekcjonować zarówno zestawy kart fizycznych, jak też dodatkowo zestawy kart wirtualnych. Wygrywa ten, kto ma ich łącznie najwięcej.

Rozgrywka HYBRYDOWA

PRZYGOTOWANIE DO GRY

Przygotowanie do gry wygląda identycznie jak dla gry KARCIANEJ. Rozdaj karty i postępuj zgodnie z zasadami rozgrywki KARCIANEJ z uwzględnieniem poniższych dodatkowych zasad.

W grze HYBRYDOWEJ gracze dodatkowo muszą stworzyć wirtualny pokój gry w serwisie gry.polskiemaki.org/strzelecki i do niego dołączyć.

Rozgrywka HYBRYDOWA

STWÓRZ POKÓJ GRY

Pierwszy z graczy tworzy wirtualny pokój do gry. Aby to zrobić należy poprzez przeglądarkę internetową w telefonie otworzyć adres gry.polskiemaki.org/strzelecki. Każdy pokój uzyskuje unikalny numer ID widoczny w górnej części ekranu (sześć cyfr)

Rozgrywka HYBRYDOWA

UZUPEŁNIJ PROFIL

Każdy z graczy tworzy profil do rozgrywki. Należy wybrać awatar oraz nick, którym gracz będzie się posługiwać podczas danej rozgrywki.

Rozgrywka HYBRYDOWA

ZAPROŚ POZOSTAŁYCH GRACZY

Gracz, który stworzył pokój, podaje kod innym graczom. Pozostali gracze dołączają do gry wpisując odpowiedni numer pokoju ID.

Rozgrywka HYBRYDOWA

ROZPOCZĘCIE GRY

Jeżeli na liście w pokoju gry onlie widoczni są wszyscy gracze, możecie przystąpić do rozgrywki.Gra toczy się tak jak w przypadku rozgrywki KARCIANEJ z dodatkową opcją, o której przeczytasz poniżej.

Rozgrywka HYBRYDOWA

SKANUJ KODY QR

Każda karta zawiera kod QR, który przeniesie gracza do aplikacji, w której znajdzie dane miejsce na mapie oraz więcej informacji na jego temat.

Po zeskanowaniu kodu pojawi się quiz i pytanie, na które gracz ma 20 sekund, aby odpowiedzieć (zaznaczyć poprawną odpowiedź na ekranie).

Za poprawną odpowiedź uzyskasz elektroniczną kopię zeskanowanej karty.

Rozgrywka HYBRYDOWA

PRZEBIEG GRY

Możesz raz na swoją turę zeskanować kod QR (jeżeli dobierzesz kartę i będziesz miał „Dobry strzał” i ponownie poprosisz o kartę, to nadal jesteś w tej samej turze).

Dobra czy zła odpowiedź online są bez wpływu na rozgrywkę KARCIANĄ, która toczy się wg standardowych zasad.

Raz zdobyta karta online zostaje do końca gry.

Jeżeli w trakcie gry stracisz kartę, której kopię posiadasz, a była to jedyna karta z danej kategorii, to karta online nie umożliwia Ci proszenia o karty z tej kategorii. Aby móc żądać karty, musisz mieć przynajmniej jedną fizyczną kartę na ręce tego koloru.

Skanowanie kodu QR możesz wykonać tylko raz w każdej turze i tylko na początku swojej tury.

Rozgrywka HYBRYDOWA

ZAKOŃCZENIE GRY

Jeżeli nie ma już kart do dobierania gra kończy się. Następnie trzeba zliczyć, ile każdy gracz ma pełnych kategorii. Wygrywa ten, kto ma ich najwięcej.


POZNAJ ZASADY GRY

"Paweł Edmund Strzelecki - podróż w nieznane"

Rozgrywka KARCIANA

Rozgrywka ONLINE